« نیبرویه » یا اردوگاه فرازمینی ها - قسمت دوم ( 2 )

 

واکنش روزنامه ها

 

خبر رصد سیاره X توسط ایراس در 6 روزنامه به چاپ رسید هرچند که در 1984 ناسا وجود سیاره دهم را منکر شد.

 

گزارش نیویورک تایمز : Jan 30, 1983

 

چیزی در دورترین نقطه منظومه شمسی ما وجود دارد که اورانوس و نپتون را به شدت با خود می کشد. یک نیروی جاذبه قوی که این دو سیاره غول پیکر را دچار آشفتگی می کند و باعث ایجاد بی نظمی هایی در مدارهای آنها می شود. این نیرو حاکی از حضوری نامرئی و دور است ، حضور یک جرم  بزرگ – یا همان سیاره ایکسی که مدتها دنبالش بوده ایم. ستاره شناسان چنان از وجود این سیاره اطمینان دارند که نام آن را “ سیاره ایکس – دهمین سیاره ( بدون در نظر گرفتن ماه و خورشید ) “ گذاشته اند.

 

گزارش واشنگتن پست : Dec 31, 1983

 

یک جرم آسمانی که احتمالاٌ به بزرگی سیاره مشتری است و احتمالاٌ چنان به زمین نزدیک است که قسمتی از منظومه شمسی خواهد بود که تابحال در سمت « صورت فلکی اریون » (شکارچی) یافت شده است. این جرم چنان اسرارآمیز است که ستاره شناسان نمی دانند کدام یک از این موارد است : 1- یک سیاره است . 2-  یک ستاره دنباله دار غول پیکر 3- یک شبه ستاره که هرگز آنقدر داغ نبوده که تبدیل به ستاره شود. 4- یک کهکشان دور که بسیار جوان و هنوز در مراحل آغازین شکل دهی اولین ستارگانش است . 5 - و یا یک کهکشانی که چنان در غبار فرو رفته که هیچ نوری از ستارگان آن هرگز از آن عبور نمی کند .

نقش اس – پی – تی و هارپ

 

البته این فقط پاره ای از جزییات بوده است. بسیاری بر این عقیده هستند که ناسا پی به وجود این سیاره برده است و می خواهد با پنهان نگه داشتن آن از وحشت مردم جلوگیری کند. هم اکنون پایگاهی در قطب جنوب مشغول بررسی سیاره نیبیرو هستند. گفته می شود که پروژه عظیم هارپ هم در راستای رصد نیبیرو به کار گرفته شده است.

 

چرا نیبیرو برای ما مهم است؟

 

نیبیرو و آنوناکی دو نام به هم چسبیده هستند که یکی بدون دیگری معنا ندارد. حضور آنوناکی بر زمین و آثار و دخالتهای آنها در این سیاره غیر قابل چشم پوشی است. پس ستاره ای که خاستگاه این موجودات یا خدایان است نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است. مشکل اینجاست که اگر باور کنیم نیبیرو در منظومه ما وجود دارد، لزوما باید قبول کنیم که زمین تا سال ٢٠١٢ یا کاملا نابود می شود و یا اکثریت جمعیت آن کشته خواهند شد.

 

***

 

 

از نیبیرو چه می دانیم؟

 

گرچه نیبیرو را سیاره دوازدهم خوانده اند، جالب اینست که این سیاره به منظومه شمسی ما تعلق ندارد. در حقیقت، سیاره ای است از یک منظومه شمسی دیگر که ستاره دیگری ، خورشید آن بوده و خاموش شده است. طبق داده های کلی نیبیرو ستاره ایست تاریک معروف به دوقلوی خورشید در منظومه شمسی. این ستاره مانند زمین به دور خورشید می چرخد اما در عین حال سیارات و ماههایی دارد که به دور آن گردش می کنند. مدار نیبیرو  بسیار دورتر از مدار پلوتو است و در حال چرخش تا 50 میلیارد مایل از خورشید فاصله می گیرد. گفته می شود سیاره نیبیرو هر 3600 سال یکبار وارد مدار نزدیک به زمین می شود و باعث تغییرات آب و هوایی و فعالیت هایی در سطح پوسته زمین میشود. طبق کتابهای سیتچین، مدار نیبیرو به دور خورشید بیضی است، که این مدار، نیبیرو را بسیار دورتر از پلوتو در دورترین نقطه قرار می دهد، و  نزدیکترین فاصله ای که با خورشید خواهد داشت، منتهی الیه کمربند سیارکها ( آسترویدی) است. ( کمربند سیارکها نواری از فضا را بین مدارهای مریخ و ژوپیتر اشغال می کنند ) 3600 سال طول می کشد تا نیبیرو مدار خود را یک دور کامل کند و آخرین باری که از خورشید گذشته است، حدود 1600 سال قبل از میلاد مسیح بوده است.

 

 

نظریه تشکیل کمربند سیارک ها

گفته می شود کمربند سیاره ای به خاطر برخورد یکی از ماههای نیبیرو و سیاره سابق منظومه شمسی ( بین مریخ و مشتری ) شکل گرفته است که منجر به تشکیل سطحی از خرده سنگ در این مدار گشته.

 ***

 

چگونگی تاثیر گذاری نیبیرو بر زمین

 

برخی بر این باورند که آنوناکی های نیبیرو بزودی مجدداٌ به زمین باز می گردند. آنها عقیده دارند که سیاره ایکس در ماه دسامبر سال 2012 مدار 3600 ساله خود به دور خورشید ما را تکمیل می کند. همانطور که الان می توانید تصور کنید، تاثیرات جاذبه ای یک سیاره بزرگ و قابل ملاحظه – وقتی که به قسمت داخلی منظومه شمسی نزدیک می شود، می تواند اثرات ویرانگری بر مدارهای دیگر سیارات داشته باشد . در اثر این نزدیکی اکوسیستم زمین به هم میریزد. سونامی – طوفانها و گردبادهای غول آسا شکل می گیرند. آتشفشانها فوران می کنند و جای قطبهای مغناطیسی شمال و جنوب عوض می شوند. در نتیجه این تغییرات زلزله ها ی بزرگ رخ می دهند و آب دریاها و اقیانوسها بالا می آیند. امروزه حواث طبیعی زیادی کره زمین را تهدید می کنند.آیا براستی این همه حوادث غیر مترقبه می تواند بخشی از چرخه طبیعی زمین باشد؟ آیا این احتمال وجود دارد که علت اصلی این حوادث را میبایست در ورای فضای کره زمین جستجو کنیم و یا حداقل امکان آن را بدهیم که چنین تحولات سریعی می تواند منشاء فرا زمینی هم داشته باشد؟ حال مسئله ای پدید می آید. اگر بگوییم که نزدیک شدن نیبیرو به زمین دچار این تغییرات جدی در زمین میشود, شاید عکس این قضیه هم صادق باشد. یعنی زلزله های امروزه, فوران آتشفشان ها و گرمای زمین همگی به خاطر نزدیک شدن سیاره ای با جاذبه بالا به زمین می باشد. همانطور که می بینیم تغییرات آب و هوایی کره زمین در حال افزایش است ، از ابتدای سال جاری تاکنون زلزله های شدید زیادی رخ داده و آتشفشان ایسلند پس از دویست سال فوران نموده و انتظار فوران آتشفشانهای دیگر نظیر " کاتلا " در آیسلند و " یلوستون " در آمریکا توسط دانشمندان تایید شده و بسیاری از کارشناسان علت این وقایع را همزمانی نزدیک شدن نیبیرو به زمین و دور شدن آن از پلوتو می دانند و بر اساس نمودارها و تصاویر موجود این اتفاق در سالهای 2012 تا 2014 رخ می دهد. یعنی در این سالها تاثیر نیبیرو به بیشترین حد خود می رسد و کمترین فاصله را با زمین خواهد داشت. 

 

چه عاملی باعث گرمای در حال افزایش زمین شده؟

 

همان طور که میدانید؛ عده زیادی گرمای زمین را بر اثر گازهای گل خانه ای دانسته اند به طوری که این گازها در جو قرار میگیرند و موجب جلوگیری از خروج پرتوهای گرمایی یا فرابنفش زمین میشوند . این فرضیه که بسیار به آن تکیه میشود؛ به عنوان یک دروغ بزرگ از آن یاد شده است . عده ای معتقد اند که گرمای زمین بر اثر فعالیت های ستاره ها و جابجایی ستاره های دنباله دار از جمله نیبیرو است. کسانیکه مدافع وجود نیبیرو هستند معتقد به جعلی بودن گرم شدن زمین ( لینک مستند تهیه شده ) و اثر گاز دی اکسید کربن بر آب و هوا هستند و معتقدند گازهای گلخانه ای سبب گرم شدن زمین نمی شوند و آب شدن یخهای قطب به دلیل بالا رفتن دمای زمین نیست. سالها پیش گروهی از دانشمندان هواشناسی و زمین شناسی دست به آزمایشات و تحقیقاتی زدند و پرده از یک دروغ جهانی برداشتند. پدیده ای به نام گرم شدن زمین بر اثر گازهای گلخانه ای یک داستان تخیلی بیشتر نیست. نتایج این تحقیقات به همراه مدارک علمی توسط این افراد در این وب سایت قابل دسترسی است. بنابر این دریافتیم که گرم شدن زمین بر اثر گاز های گلخانه ای تنها یک فرضیه یا چیزی کم تر از آن است و اصلا پایه و اساس علمی چندانی ندارد. اگر علت گرم شدن زمین را فعالیت های سیاره نیبیرو که هر 3600 سال به زمین نزدیک میشود بدانیم؛ بنابراین جاذبه این سیاره موجب بالا آمدن مواد نیمه جامد درون زمین میشود یعنی همان حالتی که هنگام نزدیک شدن ماه به زمین اتفاق می افتد اما از آن جایی که این سیاره یا ستاره چندین برابر زمین است؛ مسلما نتایج عظیمتری خواهد داشت .

 

آیا نیبیرو بر دیگر سیارات نیز تاثیر می گذارد؟ 

 

بله. دانشمندان در این روزها پی برده اند که جرمی بر روی منظومه شمسی تاثیر گذشته است به طور مثال می توان به اخبار زیر اشاره کرد : 1- قمر نپتون -تریتون- گرمتر شده است ( بی بی سی ساینس 25 جولای 1995 ) 2- پلوتو گرمای بی سابقه ای را تجربه می کند ( 22اکتبر 2002 اخبار تکنولوزژی دانشگاه ماسا چوست ) 3- فعالیت آتشفشانی در قمر مشتری ای او ( ایکاروس استرونومی نوامبر 2002) 4-  گرمای مریخ ( ای بی سی دسامبر 2002 ) 5- همچنین گرمای زحل در سایت اینتر استار که توسط چند تن از دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا مورد بررسی قرار گرفت که کاملا گرما در جو زحل مشاهده می شد.

 

***

 

 

نیبیرو کجاست و چه زمانی به ما می رسد؟

 

حتی منجمین و ستاره شناسان برجسته هم مدت مدیدی این فرضیه را که سیاره ناشناخته ای - سیاره ایکس – ممکن است در آن طرف مدار پلوتو وجود داشته باشد ، مورد مطالعه قرار داده اند.  وجود چنین سیاره ای در آنجا می تواند شرحی از بی نظمی هایی را که در مدارهای نپتون و اورانوس وجود دارد بدهد.  این جرم غیر قابل رویت به نظر می رسد آنها را به شدت می کشد. برای درک بهتر تاثیرات حرکت نیبیرو و نحوه چرخش آن به دور خورشید ، کارشناسان فضایی, مدلی را تهیه کرده اند که تصاویر آنها با توضیحات مربوطه در این لینک نشان داده شده است.

 

***

 

آیا تاریخ تکرار می شود.؟ 

بسیاری از سایتهایی که به وجود نیبیرو و نزدیک شدن و تاثیر مخرب آن بر روی کره زمین و پایان حیات بشر اعتقاد دارند ، مهمترین دلیل خود را وقوع حوادثی بزرگ در طی حیات انسان بر روی کره زمین و مخفی شدن تمدنهای پیشرفته گذشته و باقی ماندن آثار حیرت انگیز آنها مثل تمدن سومریان ، مصر باستان و مایاها و کشف اجزایی از قاره آتلانتیس در قعر اقیانوس اطلس و نشانه هایی از تمدن مو ( لموریا ) در ژاپن و یا جزایر هاوایی ذکر می کنند و معتقدند که در دوره های متوالی حیات بر روی زمین ، تمدنهایی ایجاد و پیشرفت نموده که یکباره با حوادثی نظیر زلزله و سیل و غرق و شدن و یا آتشفشانهای عظیم و برخورد شهابسنگ های عظیم از بین رفته اند و آثار بجا مانده از سومریان و مایاها و نقاشی های مصر باستان حاکی از آن است که هر دوره های مختلف حیات بشر با نزدیک شدن ستاره ای بالدار که تصاویر رمزی آن در همه تمدنهای پیشین وجود دارد ، حوادثی عظیم روی داده و تقریبا موجب از بین رفتن نسل بشر شده و مجددا پس از آن بازماندگان آنها با انتشار بر روی زمین و یافتن مکانهای جدید برای زندگی ، دوره بعدی حیات را آغاز نموده اند . بسیاری از صفحات اینترنتی برای اثبات این نظریه به کتیبه های سومریان و تقویم پیشرفته مایاها که در سال 2012 پایان می باید استناد می کنند و معتقدند که در این سال حیات بشر بر روی زمین پایان می یابد و یا بسیاری از جمعیت کره زمین یا دو سوم آن و یا نود درصد جمعیت انسانها از بین خواهند رفت.

 

                                                                      ***

 

تصویر گرفته شده تلسکوپ هابل : اریس در راست و دیسنومیا در چپ

 

آیا نیبیرو همان اریس هست؟

 

در 21 اکتبر 2003 عکــس هایی از این سیاره توسط تلسکوپ 48 اینچ پالومار گرفته شد اما فاصله این سیاره آن‌چنان زیاد بود که حرکت آن در پس‌زمینه ستارگان تا سال 2005 که داده‌های مربوط به این شیء دوباره مورد بررسی قرار گرفت مشاهده نشد. ژانویه سال 2005 میلادی دانشمندانی بنام مایکل ای براون و چاد تراجیللو و دیوید ال رابینوویتز , عکــسها و داده های مربوط به این اکتشاف را مورد بررسی قرار دادند که موجب کشف سیاره اریس شد و ابتدا نام آن را X برگرفته از Xena گذاشتند. تلاش های بعدی منجر به کشف قمری برای این سیاره شد. این قمر دیسنومیا نام دارد. در سال 2005 پس از مشخص شدن مدار سیاره ایکس و قمرآن، نام آن را رسما اریس [ با شماره رسمی 2003  UB313 ] گذاشتند. علاوه بر اریس, نمسیس، سدنا و V838 Mon هم کاندیدای نیبیرو بودن هستند .

 

تاریخ کشف بعضی از سیارات یا سیارات کوتوله

 

 Ceres : 1 January 1801-- Charon : 22 June  1978 --- 50000 Quaoar : 05 June  2002 on an image taken 04   June  2002-- 90377 Sedna : 14 November  2003 -- 90482 Orcus : 17 February 2004 --  Haumea : 28 December  2004 (Brown et al.);  July 2005 (Ortiz et al.) -- Eris =Xena : 5  January 2005  on an image taken 21 -- Makemake : 31 March  2005 -- Dysnomia=Gabrielle : 10 September  2005

 

چرا دولت ها دست به مخفی کاری می زنند؟

 

اما با نزدیک شدن نیبیرو به زمین به زودی این جرم آسمانی در آسمان ما قابل رویت خواهد بود . برخی معتقدند تا پیش از رسیدن نیبیرو به نزدیکی مدار زمین ، ناسا با یک تئوری جدید خبر از عبور یک ستاره دنباله دار و یا یک جرم آسمانی بزرگ را خواهد داد که احتمالا سنگی جدا شده از اقمار مشتری است. ! دلیل سرپوش گذاری بر روی این مسئله به گمان عده ای از محققان جلوگیری از یک وحشت جهانی است و همچنین پنهان کردن تکنولوژی و علومی فوق پیشرفته دولتها برای سفر به سایر جهانها است. شاید آنها می دانند این امر حتمی است و چاره ای از آن نیست و نمی توان جلوی نزدیک شدن این سیاره را گرفت و آنچه باید اتفاق بیفتد خواهد افتاد و  خبر دادن آن بطور رسمی موجب مختل شدن زندگی عادی مردم می شود و نباید مردم را از آن آگاه کرد.

 

آمادگی جهانی برای وقایع سال 2012

 

در حالی که منابع رسمی در کشورهای غربی و آمریکا بسیاری از اطلاعات موجود درباره نیبیرو را انکار می کنند و سعی می کنند به آن وجهه عادی بدهند ، با این حال بسیاری از این کشورها خود را برای وقایع سال 2012 آماده کرده اند و در بسیاری از کشورها پناهگاه هایی برای این منظور ساخته شده است. مسئولان شرکت وی-وو در آمريكا قصد دارند پناهگاه تجاری زيرزميني براي افرادي بسازند که مي‌خواهند از وقايع فاجعه‌آميزی مانند برخورد يک سيارک به زمين و يا يک حمله هسته‌ای جان سالم به در ببرند.برای اطلاع بیشتر از این پناهگاه ها اینجا کلیک کنید.

 

پدیده ظاهر شدن دو یا چند خورشید در آسمان

 

از سویی دیگر در سالهای گذشته پدیده دیده شدن دو خورشید در آسمان در نقاط مختلف جهان ثبت شده که می تواند نشان از صحیح بودن فرضیه نزدیک شدن نیبیرو به زمین باشد. تصاویر و کلیپهای متعددی در سایتهای مختلف و از جمله یوتیوب در خصوص مشاهده شدن دو خورشید در آسمان وجود دارد که غیر قابل انکار است ولی باز ناسا اصرار دارد که این کلیپها تقلبی و با استفاده از دو لنز مختلف تصویر برداری و مونتاژ شده اند و این در حالی است که مشاهدات مختلف در نقاط مختلف جهان به حدی است که نمی توان نسبت دروغ به همه آنها داد. پدیده ظاهر شدن دو خورشید در آسمان ابتدا در قطب جنوب مشاهده شد و سپس در کشورهای نیمکره جنوبی و در سال جاری نیز این پدیده در اسپانیا و آلمان گزارش شده است. در سال 2007 تا 2009 نیز در کشورهای شیلی و مکزیک و سایر کشورهای آمریکای جنوبی و نیز در آیداهو در آمریکا این پدیده گزارش شده است.

**

 

دو خورشید در آسمان شهر هاربین در چین در روز چهارشنبه 14 2007 ظاهر شدند که موجب حیرت همگان شد

***

**

توضیح علمی خورشیدهای دروغین یا کاذب

 

این پدیده به طور رسمی سان-داگ خوانده می شود ولی به نام های هاله، خورشید کاذب، حضیض خورشید، خورشيدهاي دروغين و یا پارهلیا نیز شناخته می شود. خورشید کاذب معمولا اغلب زمانی دیده می شود که خورشید در آسمان پایین باشد نه در هنگام نیم روز. هاله یا خورشید کاذب هنگاميكه نور خورشيد از ميان بلورهاي بسيار ريز و تخت موجود در جو مي گذرد و شكسته و منعكس مي شوند، بوجود مي آيند. این بلورهای یخ، بسته به جهت و اندازه شان و اندازه ی ابرهای سیروس در آسمان، مانند یک منشور نور خورشید را خم کرده و حلقه ای به دور آن به وجود می آورند. شکل هاله هم بستگی به ارتفاع خورشید در آسمان دارد. وقتی نور خورشید از میان دو طرف یک کریستال مسطح عبور میکند، هر دو زاویه از اشعه خورشید و جهتگیری کریستال ها بر شکل و رنگ سان داگها اثر میگذارد. کریستال های غیرهمتراز یا لرزان ، سان داگهای رنگارنگ و کشیده را ایجاد میکنند، وقتی نور از میان کریستال ها تحت زوایای انحرافی غیرمطلوب تا 50 درجه عبور میکنند دنبالۀ سان داگ Tail را ایجاد میکنند که دورتر از خورشید امتداد پیدا میکنند. خورشیدهای کاذب هميشه با خورشيد زاويه 22 درجه مي سازند، زيرا ساختمان بلوري يخ شش گوش است. اما آیا تمام سان داگ ها را باید ناشی از یک پدیده هواشناسی دانست؟ یا پدیده هایی وجود دارند که علم قادر به پاسخگویی درباره آنها نیست؟ پدیده ای مثل معجزه خورشید که بعدا درباره آن خواهم نوشت.

 

 

پدیده سان-داگ در داکوتای شمالی

 

Jalal.Sayadey@Gmail.com
Yahoo  ID = Jalal_webid

|+| نوشته شده توسط سیدجلال صیادمیری در یکشنبه ۲۶ دی۱۳۸۹ و ساعت ۳:۲ قبل از ظهر